• Link naar X
  • Link naar Facebook
  • Link naar Mail
TEL: 085-303 28 10 | EMAIL: info@taxateurzakelijkvastgoed.nl
Taxateur Zakelijk Vastgoed
  • Home
  • Bedrijfstaxatie Nieuws
  • Bedrijfstaxatie aanvragen
  • Bedrijfstaxatie Info
    • Bedrijfstaxatie Regio
      • Bedrijfstaxatie Drenthe
      • Bedrijfstaxatie Flevoland
      • Bedrijfstaxatie Friesland
      • Bedrijfstaxatie Gelderland
      • Bedrijfstaxatie Groningen
      • Bedrijfstaxatie Limburg
      • Bedrijfstaxatie Noord-Brabant
      • Bedrijfstaxatie Noord-Holland
      • Bedrijfstaxatie Overijssel
      • Bedrijfstaxatie Utrecht
      • Bedrijfstaxatie Zeeland
      • Bedrijfstaxatie Zuid-Holland
    • Bedrijfstaxatie Type
      • Taxatie Kantoor
      • Taxatie Bedrijf
      • Taxatie Winkel
      • Taxatie Horeca
      • Taxatie Agrarisch
      • Bedrijfs- Taxatie Overig
    • Bedrijfstaxatie Doel
      • Verkrijgen hypothecaire geldlening
      • Aan- of Verkoop Beslissing
      • Fiscale Boekhouding (IFRS)
      • Oversluiten huurcontract
      • Herbouwwaarde (BW 7:960)
      • Planschade risicoanalyse
      • WOZ Waarde
    • Overige Info
      • Taxatierapport Taxateur Zakelijk Vastgoed
      • PTA-norm TBV hogere kwaliteit
      • Keurmerken & gecertificeerde instellingen
      • Waardebegrippen Taxatie
      • Alle stappen bedrijfstaxatie aanvraag uitleg
  • Contact
  • Menu Menu
Bedrijfstaxatie, Kantoorpand

Leegstand kantoren markt: Licht gestegen.

Leegstand kantoren

Lichte stijging leegstand kantoren markt

Het kantoorruimte-aanbod is de eerste helft van het jaar met 0,6 procent gestegen tot 8,36 miljoen vierkante meter. Dat betekent een lichte stijging van de leegstand kantoren markt . Hiervan staat 8 miljoen vierkante meter (16,1 procent van de voorraad) leeg.

Dit blijkt uit de halfjaarlijkse factsheets van vastgoedadviseur DTZ Zadelhoff, waarin de ontwikkelingen op de kantoren markt worden gepresenteerd. De opname van kantoorruimte is in de eerste helft van 2015 in vergelijking met de eerste helft van 2014 toegenomen. Ondanks deze toename is het aanbod van beschikbare ruimte gegroeid.

In de eerste helft van 2015 hebben verplaatsende kantoorgebruikers 497.000 m2 aan kantoorruimte opgenomen. Van de kantooropname werd in de eerste helft van 2015 44 procent in de vier grootste steden gerealiseerd. Van de tien grootste transacties waren er drie in Rotterdam en twee in Den Haag. Deze twee steden kenden een zeer goed eerste half jaar, waarin de opname nu al hoger ligt dan in heel 2014.

De grootste transactie betreft de huisvesting van de Nationale Politie in Rotterdam waarmee 16.400 m2 is gemoeid. Overigens is de Nationale Politie ook verantwoordelijk voor de op twee na grootste transactie in Nederland. In Zwolle nam zij 9.600 m2 op. Behalve de grote transactie van de Nationale Politie in Rotterdam komen de transacties van Spaces (7.000 m2) in het Rotterdam Central District en van Nidera (4.500 m2) op de Kop van Zuid voor in de top-10 van grootste transacties van Nederland.

Den Haag komt in de top-10 voor met de huisvesting van Shell op 10.500 m2 aan de Oostduinlaan in Den Haag en de met de transactie van het UWV van 5.900 m2. Op de kantorenmarkt is vooral de positie van Den Haag en Rotterdam opvallend. Hoewel er in Amsterdam ook in de eerste helft van 2015 de meeste kantoorruimte (80.000 m2) is opgenomen, volgen Rotterdam (67.000 m2) en Den Haag (49.000 m2) op kortere afstand dan vorig jaar. Door het uitblijven van grote transacties in Amsterdam heeft de stad te maken met een lager opnameniveau dan de 130.000 m2 in de eerste helft van 2014.

Bron: Vastgoedmarkt.

10 juli 2015
Tags: Bedrijfstaxatie, DTZ Zadelhoff, Kantoor leegstand
Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op X
  • Delen op Pinterest
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
https://www.taxateurzakelijkvastgoed.nl/wp-content/uploads/2015/07/Leegstand-kantoren-markt-.jpg 265 700 Taxateur Zakelijk Vastgoed https://www.taxateurzakelijkvastgoed.nl/wp-content/uploads/2015/06/Logo-Taxateur-Zakelijk-Vastgoed.png Taxateur Zakelijk Vastgoed2015-07-10 13:26:022026-08-19 13:56:28Leegstand kantoren markt: Licht gestegen.
Misschien ook iets voor u
Bedrijfstaxatie Rotterdam Vastgoed transformatie taxateur zakelijk vastgoed Wat heeft vier jaar aan vastgoed transformaties in Rotterdam opgeleverd?
NRVT - Nederlands Register Vastgoed Taxateurs NRVT : Centraal register taxateurs geopend
Onderzoek JLL: 1,8 miljoen m² Nederlandse kantoren getransformeerd
Vastgoed Bezuinigingen Bedrijfstaxatie Taxateur Zakelijk Vastgoed Vastgoed Bezuinigingen bij de Politie
DTZ-Zadelhof-foutieve-taxatie-tilburg DTZ Zadelhoff opnieuw de fout in met taxatie?
kantoorruimte-getransformeerd-taxatie-bedrijfspand In Amsterdam meer vastgoed kantoorpanden getransformeerd
Klik-hier-voor-uw-aanvraag-bedrijfstaxatie-sidebar

Bedrijfstaxatie aanvragen

Klik-hier-voor-uw-aanvraag-bedrijfstaxatie-sidebar
  • kantoohuurderdehogertreinstations
    ‘Kantoorhuren zijn ruim een derde hoger bij treinstations’11 mei 2024 - 07:43
  • Nog maar de vraag of de Wet betaalbare huur er daadwerkelijk komt
    Eerste Kamerlid Kemperman: ‘Nog maar de vraag of de Wet betaalbare huur er daadwerkelijk komt’24 april 2024 - 13:56
  • Zwembad-hoge-kosten-overheid-taxatie-energielabel-c
    Gemeenten stoken zich suf25 oktober 2023 - 07:52
  • Belegger-vangt-bot--horrortaxatie-is-correct
    Belegger vangt bot: horrortaxatie is correct16 mei 2023 - 08:46

Pagina’s

  • Home
  • Bedrijfstaxatie Nieuws
  • Bedrijfstaxatie aanvragen
  • Bedrijfspand Taxatie
  • Bedrijfstaxatie Informatie
  • Contact

Informatie

Taxateur Zakelijk Vastgoed is een online bedrijfstaxatie tool om snel een indicatieve prijs te ontvangen aan de hand van uw aanvraag. Taxateur Zakelijk Vastgoed zoekt bij uw aanvraag de juiste gecertificeerde Register Taxateur of team van gecertificeerde Register Taxateurs. Taxateur Zakelijk Vastgoed zal aan de hand van uw aanvraag zo spoedig mogelijk contact zoeken en een officiële offerte op maat op te stellen. De Taxatie Tool is geheel vrijblijvend.

  • Email info@taxateurzakelijkvastgoed.nl
  • Tel 085-303 28 10
  • Regio Landelijk

Logo-Taxateur-Zakelijk-Vastgoed

© Copyright - Taxateur Zakelijk Vastgoed
  • Link naar X
  • Link naar Facebook
  • Link naar Mail
  • Privacybeleid
  • Disclaimer
  • Algemene Voorwaarden
Link naar: Politie moet 660.000 m2 aan vastgoed afstoten Link naar: Politie moet 660.000 m2 aan vastgoed afstoten Politie moet 660.000 m2 aan vastgoed afstotenPolitie Vastgoed Afstoten Link naar: NRVT : Centraal register taxateurs geopend Link naar: NRVT : Centraal register taxateurs geopend NRVT - Nederlands Register Vastgoed TaxateursNRVT : Centraal register taxateurs geopend
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde