• Link naar X
  • Link naar Facebook
  • Link naar Mail
TEL: 085-303 28 10 | EMAIL: info@taxateurzakelijkvastgoed.nl
Taxateur Zakelijk Vastgoed
  • Home
  • Bedrijfstaxatie Nieuws
  • Bedrijfstaxatie aanvragen
  • Bedrijfstaxatie Info
    • Bedrijfstaxatie Regio
      • Bedrijfstaxatie Drenthe
      • Bedrijfstaxatie Flevoland
      • Bedrijfstaxatie Friesland
      • Bedrijfstaxatie Gelderland
      • Bedrijfstaxatie Groningen
      • Bedrijfstaxatie Limburg
      • Bedrijfstaxatie Noord-Brabant
      • Bedrijfstaxatie Noord-Holland
      • Bedrijfstaxatie Overijssel
      • Bedrijfstaxatie Utrecht
      • Bedrijfstaxatie Zeeland
      • Bedrijfstaxatie Zuid-Holland
    • Bedrijfstaxatie Type
      • Taxatie Kantoor
      • Taxatie Bedrijf
      • Taxatie Winkel
      • Taxatie Horeca
      • Taxatie Agrarisch
      • Bedrijfs- Taxatie Overig
    • Bedrijfstaxatie Doel
      • Verkrijgen hypothecaire geldlening
      • Aan- of Verkoop Beslissing
      • Fiscale Boekhouding (IFRS)
      • Oversluiten huurcontract
      • Herbouwwaarde (BW 7:960)
      • Planschade risicoanalyse
      • WOZ Waarde
    • Overige Info
      • Taxatierapport Taxateur Zakelijk Vastgoed
      • PTA-norm TBV hogere kwaliteit
      • Keurmerken & gecertificeerde instellingen
      • Waardebegrippen Taxatie
      • Alle stappen bedrijfstaxatie aanvraag uitleg
  • Contact
  • Menu Menu
Bedrijfspand taxatie, Bedrijfstaxatie, Vastgoed Nieuws

Belegger vangt bot: horrortaxatie is correct

Belegger-vangt-bot--horrortaxatie-is-correct

Tot dat oordeel komt het tuchtcollege van het Nederlands Register Vastgoed Taxateurs in een zaak die een vastgoedbelegger had aangespannen. Die belegger had het winkelpand in december 2021 gekocht voor 1.225.000 euro. De taxateur oordeelde in maart 2022 dat het pand maar 745.000 euro waard is. Hij werkte in opdracht van een bank in verband met een financiering.

De aankoopprijs van het winkelpand bedroeg ongeveer 13,5 keer de kale huur. De taxatiewaarde kwam overeen met ongeveer 8,3 keer de huur. Bespottelijk, meende de belegger.

Niet aantrekkelijk voor grote ketens

Volgens de taxateur moet de belegger rekening houden met een substantiële huurverlaging omdat de locatie weinig aantrekkingskracht uitoefent op grote ketens. Het pand ligt in een aanloopstraat. Gebruikers van de panden in de directe omgeving zijn vooral lokale ondernemers.

Een risico voor de belegger is ook dat huurder en verhuurder niet recent hebben onderhandeld over de huurprijs. De huidige huurprijs is het resultaat van een stilzwijgende contractverlenging. De huurder is een drogisterijketen. Het moederbedrijf herijkt jaarlijks de huurprijzen en stuurt aan op verlaging daarvan. De belegger kan er dus niet vanuit gaan dat de drogisterijketen de contractuur zal blijven betalen, aldus de taxateur.

Herzieningshuurwaarde is relevant

Het tuchtcollege geeft de taxateur hierin gelijk. In taxatierichtlijnen voor winkels is aangegeven dat voor de hand ligt om niet te rekenen met de betaalde huur. Het uitgangspunt is de huurwaarde ex artikel 7:303 BW, ook wel herzieningshuurwaarde genoemd. ‘Deze herzieningshuurwaarde is relevant omdat gedurende de looptijd van een huurcontract, de huurprijs kan worden aangepast (zowel opwaarts als neerwaarts) als deze niet meer in lijn is met die van vergelijkbare bedrijfsruimten ter plaatse.’

‘De afgelopen periode met coronamaatregelen heeft bij partijen die actief zijn in retailvastgoed (winkeliers en beleggers) voorzichtigheid aangewakkerd. Er is nu bovendien meer tijd om een vraagstuk te beoordelen. Dat verweerder hiermee rekening heeft gehouden bij zijn waardering, is niet onjuist. Dergelijke marktomstandigheden maken huurherzieningen zelfs meer kansrijk’, concludeert het tuchtcollege.

De aankoopprijs van een object speelt geen rol bij de waardebepaling. ‘Dat gegeven is niet bepalend voor de vraag wat op de waardepeildatum de marktwaarde bedraagt’, aldus het tuchtcollege.

16 mei 2023
Tags: 7:303 BW, herzieningshuurwaarde, horrortaxatie, Ondernemers, retailvastgoed, taxatiewaarde, Vastgoed Taxateurs, winkeliers
Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op X
  • Delen op Pinterest
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
https://www.taxateurzakelijkvastgoed.nl/wp-content/uploads/2023/05/Belegger-vangt-bot-horrortaxatie-is-correct.jpg 265 700 Taxateur Zakelijk Vastgoed https://www.taxateurzakelijkvastgoed.nl/wp-content/uploads/2015/06/Logo-Taxateur-Zakelijk-Vastgoed.png Taxateur Zakelijk Vastgoed2023-05-16 08:46:522026-08-19 13:56:23Belegger vangt bot: horrortaxatie is correct
Misschien ook iets voor u
Vastgoed-onttrekt-zich-aan-forse-daling-vertrouwen-ondernemers Vastgoed onttrekt zich aan forse daling vertrouwen ondernemers
Klik-hier-voor-uw-aanvraag-bedrijfstaxatie-sidebar

Bedrijfstaxatie aanvragen

Klik-hier-voor-uw-aanvraag-bedrijfstaxatie-sidebar
  • kantoohuurderdehogertreinstations
    ‘Kantoorhuren zijn ruim een derde hoger bij treinstations’11 mei 2024 - 07:43
  • Nog maar de vraag of de Wet betaalbare huur er daadwerkelijk komt
    Eerste Kamerlid Kemperman: ‘Nog maar de vraag of de Wet betaalbare huur er daadwerkelijk komt’24 april 2024 - 13:56
  • Zwembad-hoge-kosten-overheid-taxatie-energielabel-c
    Gemeenten stoken zich suf25 oktober 2023 - 07:52
  • Belegger-vangt-bot--horrortaxatie-is-correct
    Belegger vangt bot: horrortaxatie is correct16 mei 2023 - 08:46

Pagina’s

  • Home
  • Bedrijfstaxatie Nieuws
  • Bedrijfstaxatie aanvragen
  • Bedrijfspand Taxatie
  • Bedrijfstaxatie Informatie
  • Contact

Informatie

Taxateur Zakelijk Vastgoed is een online bedrijfstaxatie tool om snel een indicatieve prijs te ontvangen aan de hand van uw aanvraag. Taxateur Zakelijk Vastgoed zoekt bij uw aanvraag de juiste gecertificeerde Register Taxateur of team van gecertificeerde Register Taxateurs. Taxateur Zakelijk Vastgoed zal aan de hand van uw aanvraag zo spoedig mogelijk contact zoeken en een officiële offerte op maat op te stellen. De Taxatie Tool is geheel vrijblijvend.

  • Email info@taxateurzakelijkvastgoed.nl
  • Tel 085-303 28 10
  • Regio Landelijk

Logo-Taxateur-Zakelijk-Vastgoed

© Copyright - Taxateur Zakelijk Vastgoed
  • Link naar X
  • Link naar Facebook
  • Link naar Mail
  • Privacybeleid
  • Disclaimer
  • Algemene Voorwaarden
Link naar: Aanpak asbestdaken blijft noodzakelijk Link naar: Aanpak asbestdaken blijft noodzakelijk Aanpak asbestdaken blijft noodzakelijkAanpak-asbestdaken-blijft-noodzakelijk Link naar: Gemeenten stoken zich suf Link naar: Gemeenten stoken zich suf Zwembad-hoge-kosten-overheid-taxatie-energielabel-cGemeenten stoken zich suf
Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde Scroll naar bovenzijde